Prostat Nedir? Belirtileri Nedir?

08.03.2018
Prostat Nedir? Belirtileri Nedir??

Prostat Nedir?

Prostat, erkeklerin üreme sitemlerinin bir parçası olup, ceviz büyüklüğünde, küçük bir salgı bezidir.  İdrar torbasının altında ve kalın bağırsağın önünde bulunur. Üretrayı (idrar torbasından taşınmasını sağlayan idrar yolunun başlangıç kısmı) saran prostat salgı bezinin görevi, meniyi oluşturan sıvının %20’lik kısmını salgılamak ve spermin dışarı atılmasını sağlamaktır.

Prostat Neden Büyür?

Prostat erkeklerde yaş ilerlediği zaman görülür. Hatta 70 yaşında olan erkeklerin her ikisinden birinde prostat büyümesi görülür. Prostat bezinin işlevinin yitirmesi ya da azalması ve fazla basınç yüklenmesi ile büyümeye başlar.

Prostat büyümesinin belirtileri

  • İdrara çıkma da sorun
  • İdrar yaparken yanma ya da batma hissi ya da ağrı
  • Sadece az miktarda idrar olduğunda bile idrarı yapmak için güçlü, sık idrara çıkma
  • Üşüme ve yüksek ateş
  • Bel ağrısı veya vücut ağrıları
  • Karın, kasık ya da skrotum arkasında düşük ağrı
  • Bağırsak hareketleri ile üretral akıntı
  • Genital ve rektal zonklama
  • Cinsel sorunlar ve cinsel dürtü kaybı
  • Ağrılı cinsel ilişki

Prostata İyi Gelen Bitki, Yakı Otu

Erkeklerde 40’lı yaşlardan sonra başlayabilen prostat büyümesi çok uzun zamandır erkeklerin yüz yüze kaldığı bir durumdur. Geleneksel tedavi yöntemlerinde bu rahatsızlığa çözüm olarak yakı otu kullanılmış ve etkileri görülmüştür.

Yakı otu erkeklerde görülen prostat büyümesi için kullanılmış ve sık sık tuvalete çıkmayı azaltmasına yardım etmiştir. Yine prostat büyümesinden kaynaklanan cinsel isteksizliği önlemek için de yakı otu kullanılmıştır. Yakı otu, yine prostat büyümesinin sebep olduğu idrar yolları enfeksiyonları içinde kullanılmıştır.

prostat seti

Prostat Seti Nedir?

Prostatın büyümesinden dolayı rahatsız olan erkekler için hazırlanmış olan prostat seti yakı otu adlı şifalı bitkinin ana bitki olarak elde edilen çay, kapsül ve macundur.

Prostat seti macun içerisinde: keçiboynuzu, yakı otu, ısırgan iğde çiçeği, kereviz tohumu, altın otu, avokado yaprağı, adaçayı vardır.

Prostat seti kapsül içeriği; yakı otu, ısırgan, civanperçemi, iğde şelindedir.

Prostat seti çay içinde ise yakı otu, ısırgan, civanperçemi, iğde, kereviz, kırk kilit otu, avokado, altın otu bulunur.

prostat büyümesi neye sebep olur?

Prostat büyümesi ne gibi problemlere sebep olur

İdrar yapma da zorluk, idrar yaparken yanma, sık sık idrara çıkmak sizi rahatsız edebilir, günlük hayatınızı sekteye uğratabilir.

Prostat büyümesi idrar tıkanıklığına sebep olabilir. Bu tıkanıklık idrar yolunda buluna mesanede taş oluşmasına sebep olabilir.

Prostat büyümesinden kaynaklanan iltihaplanmalar, ilerleyen zamanlarda böbreklerde sıkıntıya yol açabilir.  Gerçekleşen tıkanıklığa bağlı olarak böbreklerde basınç meydana gelir. Bu basınç, böbreklerin genleşmesine ya da büzüşmesine neden olabilir.

 Nurs Lokman Hekim Prostat Seti
99

ÜRÜN FİYATI: 58,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI